Mario Goetze bohaterem Niemiec, Argentyna pokonana w finale mundialu

Aneta Hołówek 14.07.2014
Piłkarze Niemiec świętują zdobycie tytułu najlepszej drużyny na świecie
Piłkarze Niemiec świętują zdobycie tytułu najlepszej drużyny na świecie, foto: PAP/EPA/SRDJAN SUKI

W finale mistrzostw świata w Brazylii Niemcy pokonali Argentynę 1:0 po dogrywce. Gola w 113. minucie zdobył Mario Goetze.

RELACJA:

120 min. + 2 - Koniec dogrywki. NIEMCY MISTRZAMI ŚWIATA!

120 min. - Mecz potrwa jeszcze 2 minuty.

118 min. - Messi próbował zaskoczyć Neuera strzałem głową z około 14 metrów. Futbolówka przeleciała jednak ponad bramką.

113 min. - GOOOOOOOOLLLLLLL!!! Goetze bohaterem!!!! Schuerrle zacentrował w pole karne, piłkę doskonale opanował Goetze, a potem pięknym strzałem z woleja umieścił ją w bramce Romero!

Mario
Mario Goetze cieszy się ze zdobycia bramki podczas finałowego meczu Niemcy - Argentyna na MŚ w Brazylii. Fot.: PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

109 min. - Brutalnie faulowany Schweinsteiger. Niemiec musiał na chwilę opuścić boisko.

106 min. - Gramy dalej. Ostatnie 15 minut meczu na tym mundialu.

105 min. - Koniec pierwszej połowy dogrywki.

100 min . - Sto minut za nami. Widać, że w szeregi obu zespołów powoli wkrada się zmęczenie. Czy do wskazania mistrza świata potrzebne będą rzuty karne?

97 min. - Palacio sam na sam z Neuerem. Zawodnik Interu Mediolan lobuje niemieckiego golkipera, ale pudłuje w doskonałej sytuacji. Jęk zawodu kibiców Argentyny.

92 min. - Błyskawiczna kontra Argentyny. Palacio zagrał wzdłuż bramki Neuera, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki.

91 min. - Ależ okazja dla Niemców! Schuerrle strzelił z sześciu metrów, kapitalnie broni Romero!

91 min. - Rozpoczynamy dogrywkę.

______________________________________________________________

90 min. + 3 - Koniec meczu. Obejrzymy dodatkowe 30 minut.

90 min. + 1 - Z dystansu strzelał Goetze, ale to uderzenie nie miało prawa zaskoczyć Romero.

90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty.

90 min. - Od kilku minut Niemcy schowani za podwójną gardą. Wydaje się, że do wyłonienia zwycięzcy tego meczu potrzebna będzie dogrywka.

88 min. - Kolejna zmiana. Goetze za Klose.

86 min. - Plac gry opuszcza Perez. W jego miejsce Fernando Gago.

83 min. - Na murawie pojawił się... kibic. Szybki pościg za fanem został zakończony powodzeniem i możemy kontynuować grę.

80 min. - Groźna sytuacja w polu karnym Romero. Argentyńczykom udało się jednak przejąć piłkę.

78 min. - Messi wyłożył piłkę kolegom w polu karnym Niemiec, ale szybszy Neuer.

78 min. - Rodrigo Palacio zmienił Higuaina.

74 min. - Messi zakręcił niemiecką defensywą, zszedł do środka i oddał strzał, który znacznie chybił celu.

70 min. - Od kilku minut na boisku mniej składnych akcji, a więcej chaosu i walki.

Manuel
Manuel Neuer (zielona koszulka) wybija piłkę w meczu finałowym Niemcy - Argentyna na MŚ w Brazylii. Fot.: PAP/EPA/MARCUS BRANDT

65 min. - Tym razem arbiter pokazał żółtą kartkę Aguero.

64 min. - Mascherano fauluje w środkowej strefie boiska i otrzymuje żółtą kartkę.

62 min. - Niemcy powoli wracają do gry, do której nas przyzwyczaili. Schuerrle w pole karne do Oezila, ale ten źle przyjął futbolówkę i akcja spaliła na panewce.

59 min. - Klose wygrał powietrzny pojedynek z obrońcami Argentyny, ale oddał słaby strzał, który bez problemów chwycił Romero.

56 min. - Zabaleta na wolne pole. Neuer wyszedł w powietrze, wypiąstkował piłkę, ale przy okazji poturbował Higuaina.

52 min. - Argentyńczycy lepiej weszli w drugą połowę. Aktywni są gracze ofensywni "Albicelestes". Niemcy natomiast nie mają pomysłu na sforsowanie defensywy rywala.

47 min. - Cóż to byłoby za otwarcie! Messi genialnie przyjął piłkę, oddał strzał z lewej strony, ale futbolówka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Neuera.

46 min. - Na placu gry zameldował się Kun Aguero. Zmienił Lavezziego.

46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę. Od środka Argentyńczycy.

Kibice
Kibice reprezentacji Argentyny podczas finałowego meczu z Niemcami na MŚ w Brazylii. Fot.: PAP/EPA/DIEGO AZUBEL